#1 Filipiny: Island Paradise
Z ponad 7000 wysp do odkrycia, Filipiny są wymarzonym miejscem dla każdego, kto kocha tropikalne plaże, krystalicznie czyste wody i tętniącą życiem kulturę. Swoją podróż warto rozpocząć w Manili, tętniącej życiem stolicy, a następnie udać się na jedną z wielu wysp. Niektóre z obowiązkowych miejsc na Filipinach to Palawan, El Nido, Boracay i Bohol. Proszę nie zapomnieć o odkrywaniu oszałamiającego Sierra Madre, pasma górskiego rozciągającego się na wyspie Luzon.

Filipiny

Palawan
Palawan słynie z krystalicznie czystej wody, białych piaszczystych plaż i zapierających dech w piersiach wapiennych klifów. Ta wyspiarska prowincja została uznana za jedną z najlepszych wysp na świecie i obowiązkowe miejsce do odwiedzenia przez wiele publikacji podróżniczych.

#2 Taj Mahal: Cud świata
Tadź Mahal to mauzoleum w Agrze w Indiach, zbudowane przez mogolskiego cesarza Szacha Dżahana ku pamięci jego ukochanej żony Mumtaz Mahal. Ta oszałamiająca konstrukcja z białego marmuru jest jednym z siedmiu cudów świata i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedź Taj Mahal, aby podziwiać jego wspaniałą architekturę, skomplikowane rzeźby i piękne ogrody.

Taj Mahal

Wnętrze
Wnętrze mauzoleum zdobią misterne marmurowe rzeźby i kamienie szlachetne, które tworzą mieniący się efekt, gdy światło słoneczne wpada przez wysokie łukowate okna. Centralna kopuła otoczona jest czterema mniejszymi kopułami, z których każda ozdobiona jest motywem kwiatu lotosu. Biały marmur użyty do budowy mauzoleum odbija zmieniające się kolory nieba, dzięki czemu jest to magiczny widok podczas wschodu i zachodu słońca.

#3 Mount Everest: Dach świata
Aby przeżyć niezapomnianą przygodę, proszę udać się na Mount Everest, najwyższy szczyt górski na świecie. Położony w Himalajach na granicy Nepalu i Tybetu szczyt Mount Everest ma wysokość 29 000 stóp. Chociaż wspinaczka na szczyt jest zniechęcającym wyzwaniem, nadal można doświadczyć inspirującego piękna góry z okolic.

Mount Everest

Everest Base Camp
Wędrówka do Everest Base Camp to przygoda życia, która zabierze Państwa przez wioski Szerpów, przez wiszące mosty nad szalejącymi rzekami i obok strzelistych szczytów. Podróż jest trudna, ale satysfakcjonująca i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na niektóre z najwyższych gór świata, w tym Lhotse, Makalu i Cho Oyu.

#4 Rio de Janeiro: Stolica karnawału
Rio de Janeiro to tętniące życiem miasto w południowo-wschodniej Brazylii, znane z obchodów karnawału i wspaniałych plaż. Warto spędzić w Rio od trzech do pięciu dni, aby odkryć słynne plaże, takie jak Copacabana i Ipanema, wjechać kolejką linową na szczyt góry Sugar Loaf i odwiedzić kultowy pomnik Chrystusa Odkupiciela. Proszę nie zapomnieć podszkolić swojego portugalskiego przed wyjazdem!

Rio de Janeiro

Sambadrome Marquês de Sapucaí
Sambadrome to obowiązkowa atrakcja podczas karnawału i jest to doświadczenie jak żadne inne. Energia, podekscytowanie i kreatywność, które towarzyszą każdemu występowi, budzą podziw i łatwo jest dać się porwać rytmom muzyki samby. Karnawał jest świętem życia i nie sposób nie poczuć radości i szczęścia, które przenikają miasto w tym czasie.

#5 Wenecja: Miasto kanałów
Wenecja to wyjątkowe miasto zbudowane na wyspach oddzielonych kanałami. Poznaj bogatą historię miasta, odwiedzając takie zabytki jak Bazylika Świętego Marka, Pałac Dożów i Wielki Kanał. Proszę nie przegapić okazji, aby przejechać się gondolą wzdłuż kanałów i zanurzyć się w romantycznej atmosferze. Proszę tylko pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, ponieważ Wenecja może być dość zatłoczona.

Wenecja

Bazylika św.
Położona na tętniącym życiem Placu Świętego Marka, ta wspaniała katedra jest prawdziwym arcydziełem architektury bizantyjskiej. Bazylika została zbudowana w XI wieku, aby pomieścić relikwie św. Marka, które zostały przywiezione do Wenecji z Aleksandrii. Odwiedzający są pod wrażeniem ozdobnej fasady, która jest ozdobiona skomplikowanymi rzeźbami, złotymi mozaikami i posągami postaci biblijnych.

#6 Banff: Zimowa kraina czarów
Banff to malownicze miasteczko w kanadyjskich Górach Skalistych otoczone wspaniałymi górami, lodowcami, jeziorami i lasami. Odwiedzający przyjeżdżają tu zimą, by jeździć na nartach, snowboardzie i uprawiać inne sporty zimowe. Latem można odkrywać liczne szlaki turystyczne w mieście, zanurzyć się w gorących źródłach Banff i odwiedzić słynne jeziora, takie jak Peyto Lake i Lake Louise.

Banff

Lake Louise
Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla miłośników przyrody. Jest to jezioro polodowcowe położone w Parku Narodowym Banff i słynie z turkusowego koloru wody, który zmienia odcienie w ciągu dnia. Latem odwiedzający mogą wędrować po pobliskich szlakach, wypożyczyć kajaki i podziwiać wspaniałe widoki na góry. Zimą jezioro zamarza i staje się magicznym lodowiskiem otoczonym ośnieżonymi szczytami.

Podsumowując, Te sześć miejsc oferuje różnorodne doświadczenia i zapierające dech w piersiach widoki. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo przygody, relaksu czy zanurzenia w kulturze, na tej liście znajdą Państwo wszystko. Proszę więc zacząć planować kolejną podróż i przygotować się na niezapomniane wspomnienia!